ОсоговоVSБеласица
24 Фев 2020 - 14:00Стадион: Никола Мантов Кочани

ОФИЦИЈАЛНО СООПШТЕНИЕ

Раководството на ГФК Осогово и тренерот на првиот тим Александар Андов ја раскинаа досегашната соработката откако досегашниот тренер на тимот си поднесе оставка поради слабиот...
Read More
Team WD LPTS
1 Беласица 8 1 2 25
2 Брегалница Штип 7 3 1 24
3 Кожуф 7 2 2 23
4 Тиквеш 6 3 2 21
5 Кит – Го 6 3 2 21
6 САСА 5 1 5 16
7 Плачковица 3 2 6 11
8 Победа Прилеп 2 1 8 7
9 Осогово 2 0 9 6
10 Питу Гули 1 0 10 3

Последни Резултати

САСАVSОсогово
ОсоговоVSПлачковица
КожуфVSОсогово
ОсоговоVSБеласица
ГФК ОсоговоVSФК Слога Виница