ГФК Осогово

ГФК ОСОГОВО СО ПОДДРШКА ЗА ДАФ

Дел од управата, стручниот штаб, како и играчите на ГФК Осогово вечерва ја одгледаа претставата во склоп на 56. издание на Драмскиот аматерски фестивал (ДАФ).

Пред Домот на Културата од Кочани имавме средба со директорот на ДАФ, Дарко Спасов кој инаку е голем фан на нашиот клуб.

Утре не очекува последниот меч од сезоната во Третата лига Исток, против Слога на кој ќе ни биде врачена титулата.

 

Leave a Reply