ГФК Осогово

НОВА ПОБЕДА НА ПОДГОТОВКИТЕ! СОВЛАДАН ФК ГОБЛЕН

Откако беше откажан предвидениот меч со Македонија ЃП, нашата екипа денес одигра пријателски натпревар со составот на Гоблен од Куманово.

Квалитетот кој што го поседува нашата екипа во одност на гостите дојде уште во првото полувреме кога створивме предност од 2-0, по головите на Костадинов и Петров, а Гоблен пред крајот на полувремето намали на 2-1.

Во вториот дел на терен за Осогово влегоа помладите играчи, кои иако имаа шанси, сепак не реализираа, па резултатот на крај остана непроменет.

Leave a Reply