ГФК Осогово

ПОЗНАТ ЦЕЛИОТ РАСПОРЕД: ВЕЌЕ ВО 2. КОЛО – ВЕЧНОТО ДЕРБИ

Денес во просториите на ФФМ беше извршена ждрепкта за новата сезона во Втората лига Исток. Како што е познато на стартот ќе отвориме со Питу Гули на домашен терен, а потоа следува нешто потежок распоред.

Во второто коло силите ќе ги одмериме против локалниот ривал Брегалница во Штип:

Комплетен распоред на натпреварите на ГФК Осогово за првиот круг од шампионатот:

1.ГФК Осогово -ФК Питу Гули (24.08) 17:00 часот

2. ФК Брегалница Штип –  ГФК Осогово (01.09). 16:30 часот

3. ГФК Осогово – ГФК Тиквеш (07.09) 16:00 часот

4. ФК Кит Го – ГФК Осогово (15.09) 15:30 часот

5. ГФК Осогово – ФК Победа (21.09) 15:30 часот

6. ФК Беласица – ГФК Осогово ( 28.09) 15:00 часот

7. ФК Осогово – ФК Кожуф (05.10) 15:00 часот

8. ФК Плачковица – ГФК Осогово (12.10) 15:00 часот

9. ГФК Осогово – ФК Каменица Саса (20.10) 14:30 часот

Сезоната ќе биде отворена со Куп натпреварот од 1/16 финалето против Победа Приле на 21.08 (среда) на Градскиот стадион „Никола Мантов“ со почеток од 17:00 часот.

Leave a Reply