ГФК Осогово

ПРВ ПРОФЕСИОНАЛЕН ДОГОВОР: ЗДРАВКОВСКИ ПАРАФИРАШЕ СО ГФК ОСОГОВО

Дојде и тој ден, ГФК Осогово по долги години потпиша професионален договоро со еден фудбалер.

Од денес ново име е 18-годишниот играч за врска Лука Здравковски кој се обврза на една година верност кон „жолто-сините“.

Здравковски доаѓа од хрватска Истра каде беше дел од младинскиот погон.

Претходно краток период има играно и во Удинезе од Италија. Во Македонија беше дел од Академија Пандев и Њу Старс од Скопје.

 

Leave a Reply