Разно

(ВИДЕО) Манасиев со „Аванти Осогово“ одличен во Косово на стартот од сезоната

Големиот навивач на ГФК Осогово, возачот Дејан Манасиев од Кочани викендов ја започна сезоната во македонскиот авто-мото шампионат во ридско брзинска конкуренција. Првата трка се...
Read More

КОЧАНИ И СТАДИОНОТ „НИКОЛА МАНТОВ“ ЈА ДОБИЈА ЧЕСТА ДА БИДАT ДОМАЌИНИ НА КУП ФИНАЛЕТО ЗА ЖЕНИ

Со одлука  денес на Управниот одбор на ФФМ, градот Кочани и стадионот „Никола Мантов“ ја добија довербата за организација на овогодинешното финале од Купот на...
Read More