ГФК Осогово

УШТЕ ЕДНА ПОБЕДА СО 2-1, ОСОГОВО ПОУСПЕШЕН И ОД ДЕТОНИТ

Кочанскиот второлигаш денес на „Никола Мантов“ го генералката пред почетокот на продолжението на полусезоната славеше над лидерот во Третата лига Југо-исток, екипата на Детонит од Радовиш со резултат од 2-1.

Победата за Осогово ја донесоа Жоглев кој погоди во 20. Минута, а триумфот го потврди Паунов во 45. Минута од мечот.

Leave a Reply